תואר שני- ביקורת פנים

רוצה ללמוד מקצוע ?

ממשל ומדיניות ציבורית והתמחות בביקורת פנימית וציבורית

 

מזה קרוב לעשרים שנה המחלקה למדעי המדינה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני במסלול ללימודי ממשל ומדיניות ציבורית וביקורת פנימית וציבורית.

התכנית מותאמת לאנשים עובדים ומתקיימת בימי שלישי ושישי (שלושה סמסטרים לאורך שנה קלנדרית שלמה).

היא נועדה להקנות לסטודנטים ידע תאורטי ומעשי בתחומי הביקורת הפנימית והציבורית בישראל ולהכשירם לעסוק במקצוע זה. בוגרי התכנית שעמדו בכל המטלות יהיו זכאים לתעודת מוסמך במדעי המדינה, ממשל ומדיניות ציבורית וכן לתעודת בוגר התוכנית -­ לימודי ביקורת פנימית וציבורית. כמו כן, בוגרי התכנית מקבלים, בנוסף לתואר השני גם תעודת 'מבקר פנימי מוסמך' מטעם לשכת המבקרים הפנימיים בישראל.

מקצוע הביקורת הפנימית הנו מקצוע יוקרתי המעוגן בחוק, והעוסקים בו ממלאים שליחות ציבורית כשומרי סף להבטחת שמירת החוק, ניהול תקין וטוהר מידות ביחד עם קידום מצוינות והישגיות של הארגונים הציבוריים והאחרים שבהם הם פועלים. המקצוע הוא רב תחומי, בעל חשיבות לאומית, בתנופת התפתחות בכל העולם ומאופיין בשליטה בטווח רחב של כלים ותחומים.

הביקורת הפנימית נדרשת על פי החוק במספר רב של גופים ותאגידים בתחומים ובמגזרים ציבוריים ופרטיים במדינת ישראל ובהם: משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות, גופים בנקאיים, הגופים המוסדיים, חברות ציבוריות, מוסדות אקדמיים, בתי החולים, קופות החולים, חברות לתועלת הציבור, עמותות ועוד.

השילוב של לימודי ביקורת פנימית עם תחומים אקדמיים של מנהל ומדיניות ציבורית הנו שילוב ראוי ומעניין. ראוי להדגיש כי בתכנית לימודים זו יתקיימו קורסים שיועברו על ידי אנשי מקצוע בכירים בתחום הביקורת.

 

המחלקה למדעי המדינה תשמח לסייע למי שמעוניין/ת להירשם למסלול זה.

אם הנך מעוניין/ת, אנא מלא/י את הטפסים לביה"ס ללימודים מתקדמים – תואר שני.

מידע נוסף ניתן לקבל במחלקה בטלפון 03-5318420

 

נשמח לראותך כסטודנט/ית במחלקתנו.