תואר ראשון במדעי המדינה B.A. במסלול חד חוגי

להרשמה                            ליצירת קשר

לימודי תואר במדעי המדינה (או 'מדע המדינה' בפי רבים) במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן נועדו להעשיר את הידיעה וההבנה של התלמידים והתלמידות בנושאים הקשורים בחקר מוסדות ותהליכים מדיניים. לימודי תואר ראשון במדעי המדינה כוללים מגוון עשיר של קורסים בתחומי הממשל, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, מנהל ציבורי ומדיניות ציבורית, פוליטיקה ישראלית, אסטרטגיה וביטחון לאומי. 

משך לימודי תואר ראשון במדעי המדינה:

תוכנית התואר במדע המדינה מתפרשת על פני 3 שנים.

למידע נוסף והרשמה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר כעת ואנו נחזור בהקדם.

תיאור מסלול תואר במדעי המדינה:

תואר ראשון במדעי המדינה במסלול החד-חוגי מאפשר לסטודנטים לימוד מעמיק בתחום. במהלך תואר במדעי המדינה ילמדו הסטודנטים את הבסיס התיאורטי למדעי המדינה במובן הרחב של המושג. קורסי החובה בשנתיים הראשונות ללימודים, מעניקים לסטודנטים ולסטודנטיות "ארגז כלים" בסיסי בממשל ופוליטיקה, מינהל ציבורי, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית וכמובן: הבנה של העולם הפוליטי הישראלי.  

קורסי הבחירה מאפשרים ללומדים להרחיב ולהעמיק את ידיעותיהם בנושאים מגוונים כגון פוליטיקה ישראלית, יחסי החוץ עם מדינות כמו: סין, הודו והמזרח התיכון, לוחמת סייבר ומודיעין, אסטרטגיה וביטחון, סוגיות דת ומדינה, גלובליזציה, ועוד.

לימודי תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן מעניקים לסטודנטיות ולסטודנטים כלים לנתח את העולם הפוליטי הן בהיבט המקומי והן בהיבט הבינלאומי. מיומנויות אלו חשובות לכל אזרחי המדינה באשר הם ומאפשרות לנו לשאול שאלות ולבחון כראוי את נבחרי הציבור שלנו. בנוסף לימודי תואר ראשון במדעי המדינה מאפשרים לבוגרי החוג להשתלב בעולם העשייה הפוליטית, במגזר הציבורי ובמגזר השלישי.

תנאי קבלה ללימודי תואר במדעי המדינה: 

 • מועמדים ללא ציון פסיכומטרי:
 1. תעודת בגרות מלאה בממוצע בגרות משוקלל של 98.
 2. מבחן אמי"ר או אמיר"ם

חשוב לדעת לגבי תואר B.A במדעי המדינה:

 

תוכניות לימודי תואר במדעי המדינה מפורטות לפי שנים: 

שנת הלימודים  תוכנית הלימודים
תשפה לצפייה
תשפד לצפייה
תשפג לצפייה
תשפב לצפייה
תשפא לצפייה
תשפ לצפייה
תשעט לצפייה

 

* תוכנית תואר ראשון במדעי המדינה נתונה לשינויים

לקבלת מידע נוסף בנושא תואר במדעי המדינה או להרשמה לתואר ראשון מדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר דרך דף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

 

יתרונות לימודי תואר במדעי המדינה

תואר במדעי המדינה מצייד את הסטודנטים בידע, מיומנויות וכלים הנחוצים כדי להבין, לנווט וגם להשפיע ולעצב מדיניות. בעידן עתיר תהפוכות חברתיות, שינויים גיאופוליטיים עמוקים ואתגרי מדיניות מורכבים, חקר מדעי המדינה מקבל משמעות גדולה מאי פעם.

מהפילוסופיה של אפלטון ועד היסודות שהניח מַקְיַאוֶולִי לתחום מדעי המדינה כולו, הלימודים תורמים לפיתוח חשיבה ביקורתית ואנליטית ולראייה היסטורית רחבה. במהלך תואר במדעי המדינה מתעמקים בנבכי תיאוריות פוליטיות, בניואנסים של מבני ממשל ובדינמיקה של יחסים בינלאומיים.

לימודי תואר במדעי המדינה מפתחים גם את היצירתיות ואת רוח היזמות. מדעני מדינה נדרשים לחשיבה חדשנית, מחוץ לקופסה, לנטילת יוזמה וליצירת פתרונות יצירתיים על מנת להתמודד בהצלחה עם בעיות מדיניות, הסברתיות ותקשורתיות או אסטרטגיות מורכבות.

לימודי תואר ראשון במדעי המדינה כרוכים גם בהתמודדות עם שאלות מהותיות בתחום המוסר והאתיקה. הסטודנטיות והסטודנטים נחשפים לדילמות מוסריות, לדיונים בנושא של שוויון וצדק, לשיקולים אתיים והשלכות מוסריות של מגוון החלטות פוליטיות.

מדוע כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן?

 • הסגל המקצועי מונה מרצים וחוקרים בעלי שם וחוקרים מובילים הרתומים להצלחת הסטודנטים. חלקם אנשי תקשורת מוכרים שהחליטו להקדיש מזמנם ומניסיונם להכשרת הדור הבא של אנשי התקשורת והפוליטיקה.
 • תוכנית לימודי תואר במדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן הינה מגוונת וכוללת בין היתר גם סדנאות, סיורים במשרד הביטחון, משרד החוץ, בכנסת וכן מגוון הרצאות אורח של דיפלומטים ואנשי מפתח.
 • המחלקה למדעי המדינה מלווה את הסטודנטים והסטודנטיות במסלול תואר ראשון במדעי המדינה לאורך כל הדרך, מציעה סיוע ביצירת קשרי עבודה ונטוורקינג, ותוכנית "מנהיגים קריירה" היא ההוכחה לכך. תוכנית ייחודית זו מציידת את הסטודנטים בסט של כלים וידע לקידום הקריירה
 • לימודי תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן הם עדכניים ובמסגרתם נחשפים ומתדיינים בנושאים אקטואליים הנמצאים בראש סדר היום הציבורי. במחלקה מפגשי שולחנות עגולים, העוסקים בניתוח ודיון של אירועים עכשוויים.
 • במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן מספר מרכזי מחקר ומכונים משפיעים הנחשבים למובילים בתחומם, ביניהם: בהם מרכז בגין-סאדאת ללימודים אסטרטגיים, מרכז ארגוב לחקר העם היהודי ומדינת ישראל ועוד.

המחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן מציעה מגוון קורסים מרתקים במסגרת תואר במדעי המדינה, בינהם:

 • פוליטיקה ודיפלומטיה בינלאומית
 • אסטרטגיה וביטחון
 • קונפליקט, מלחמה וטרור: סימולציות בפוליטיקה עולמית
 • בטחון, הסברה ומדיה במזרח-התיכון: ישראל ומדינות-ערב בזירה האזורית
 • חילופי משטר במזה"ת
 • פסיכולוגיה פוליטית
 • סין והפוליטיקה הבינ"ל של המזרח הרחוק
 • שחיתות ודמוקרטיה
 • עוצמה רכה בלחימה היברידית: איומים ומקרי בוחן, דמוקרטיה במשבר?
 • לוחמת סייבר ואסטרטגיה במציאות משתנה
 • ועוד.

אנו גאים בבוגרים שלנו לתואר במדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן הממלאים תפקידי מפתח בכל תחומי החיים הציבוריים, החל מראשי ערים וחברי כנסת דרך עולם התקשורת ועד השירות הדיפלומטי.

לקבלת מידע נוסף בנושא תואר במדעי המדינה או להרשמה לתואר ראשון מדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר דרך דף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

להרשמה                            ליצירת קשר