מדעי המדינה תנאי קבלה, מסלולי לימוד ותוכנית לימודים

להרשמה

 

המחלקה למדעי המדינה בבר-אילן, הנחשבת לאחת הטובות בישראל, רכשה מוניטין בינלאומי בתחומה בזכות איכות סגל ההוראה, המגוון הרחב של הקורסים, תוכניות הלימוד והרמה הגבוהה של הסטודנטים והבוגרים.

המחלקה מציעה שלושה מסלולים לתואר ראשון שחלקם מאפשרים לשלב את הלימודים עם מחלקות אחרות. הלימודים במחלקה מתמקדים בדמוקרטיה המערבית ובקשת של משטרים, ביחסים בינלאומיים, במחשבה מדינית, במינהל ובמדיניות ציבורית, בפוליטיקה ישראלית ועולמית ובסוגיות צבאיות ואסטרטגיות. במסלול החד חוגי במדעי המדינה  ניתנת פריסה רחבה של התחום, לרבות קורסים בנושא: צבא, אסטרטגיה וביטחון לאומי, חברה, פוליטיקה ותרבות.

תוכניות הלימוד במחלקה למדעי המדינה מעשירים את הידע וההבנה של הסטודנטים והסטודנטיות בנושאים הקשורים בחקר מוסדות ותהליכים מדיניים. בוגרי התואר יוכלו ליישם את התאוריות שנלמדו במהלך הלימודים הן בחיי היומיום שלהם ושלהן, והן בהמשך דרכם המקצועית. .

לקבלת מידע נוסף בנושא מדעי המדינה תנאי קבלה, מסלולי לימוד ותוכנית לימודים, צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח ללוות אתכם ואתכן.

התוכנית מתפרשת על פני 3 שנים.

תוכניות לימוד לתואר ראשון:

  • חד חוגי
  • דו-חוגי מובנה
  • דו-חוגי לא מובנה

תואר במדעי המדינה תנאי קבלה - הסבר לגבי המסלולים השונים:

המחלקה למדעי המדינה מציעה כאמור שלושה מסלולים לתואר ראשון שחלקם מאפשרים לשלב את הלימודים עם מחלקות אחרות: חד חוגי, דו-חוגי מובנה, דו-חוגי לא מובנה.

תנאי קבלה מדעי המדינה חד חוגי:

במסלול זה ישנה העמקה באספקטים ובנושאים שונים הקשורים לתחום הלימודים הנבחר. תנאי הקבלה במדעי המדינה במסלול חד חוגי לתואר ראשון נקבעים ע"פ דרישות המחלקה, מאחר שזהו התחום היחיד בו בחרו הסטודנט או הסטודנטית ללמוד.

תנאי קבלה מדעי המדינה דו-חוגי מובנה:

מסלול זה מאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות ליהנות מהתמחות בתואר המשלב שני תחומי דעת.

לדוגמה: מי שבחר ללמוד תואר במסלול דו-חוגי מובנה, ילמד מדעי המדינה, בשילוב מחלקה אחרת (כמו לדוגמה ביה"ס לתקשורת, סוציולוגיה או היסטוריה כללית). במקרה זה, נהנים הסטודנטים מתוכנית לימודים שהוגדרה מראש על ידי המחלקות ולכן מוגבלת מבחינת קורסי בחירה. תנאי הקבלה במסלול זה נקבעים בשתי המחלקות מהן מורכב התואר.

תנאי קבלה מדעי המדינה דו-חוגי לא מובנה:

מסלול זה, בדומה למסלול המובנה, מאפשר ללומדים לשלב בתואר אחד שני תחומי לימוד. במסלול זה תוכנית הלימודים אינה מובנית, כך שיתכנו חפיפות בחלק מהקורסים ויש לבדוק מול שתי המחלקות אופציות חלופיות במידת האפשר. גם כאן תנאי הקבלה נקבעים על ידי שתי המחלקות מהן מורכב התואר.

תנאי קבלה למדעי המדינה לכל המסלולים: 

  • תנאי קבלה מדעי המדינה למועמדים ללא ציון פסיכומטרי:
  1. תעודת בגרות מלאה בממוצע בגרות משוקלל של 98.
  2. מבחן אמי"ר או אמיר"ם

 

יועצים לגבי תנאי קבלה במדעי המדינה, המסלולים השונים ודרישות נוספות:

  •  יועצת אקדמית- ד"ר זהבית לויטץ
  • יועצת תואר ראשון - מורן לב-רון

 

מסלול חד חוגי

תכנית לימודים (47 שעות שנתיות = 94 נקודות זכות)

מסלול דו-חוגי מובנה

ניתן לשלב עם המחלקות הבאות: היסטוריה כללית, סוציולוגיה, מזרח תיכון, בית הספר לתקשורת, לימודי ארץ ישראל, קרימינולוגיה, גיאוגרפיה, BA רב תחומי במדעי הרוח.

תכנית לימודים בין 25 שעות שנתיות ל- 27 שעות שנתיות, תלוי בשילוב המחלקה הנוספת:

מדעי המדינה ותקשורת

מדעי המדינה ומזרח תיכון

מדעי המדינה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

מדעי המדינה וקרמינולוגיה

מדעי המדינה והיסטוריה כללית 

מדעי המדינה ולימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה 

מדעי המדינה והמחלקה למדעי הרוח- לימודי אסיה 

 

מסלול דו- חוגי לא מובנה

תכנית לימודים (27 שעות שנתיות = 54 נקודות זכות):

* לתשומת לבכם, כל הסטודנטים והסטודנטיות (חד חוגי, דו-חוגי מובנה, דו-חוגי לא מובנה) ללא יוצא מן הכלל חייבים במינימום 2 שעות שנתיות בקורסי העשרה/כלליים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לוועדת הקבלה: 03-5317000 או *9392
רף הקבלה בכל מגמה עשוי להשתנות קלות בעקבות ביקוש והיצע.
 

  • התוכניות נתונות לשינויים

לקבלת מידע נוסף בנושא מדעי המדינה תנאי קבלה, מסלולי לימוד ותוכנית לימודים, צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח ללוות אתכן ואתכם.