מה עושים עם תואר במדעי המדינה? ולמה ללמוד מדעי המדינה?

להרשמה                             ליצירת קשר

תוהים מה עושים עם תואר במדעי המדינה? מה לומדים במדעי המדינה? ולמי מתאים ללמוד תחום זה? הגעתם לעמוד הנכון. ריכזנו עבורכם ועבורכן תשובות לכל השאלות החשובות >>

למי מתאים ללמוד מדעי המדינה?

אם אתם צרכני חדשות נלהבים אך לא מסתפקים במידע השטחי שמספקת התקשורת; אם תהליכים היסטוריים ומדיניים מרתקים אתכם; אם אתם רוצים להבין כיצד פועלים מנגנוני הממשל והשלטון; אם אתם חולמים על קריירה בפוליטיקה או בשירות החוץ; ובקיצור – אם אתם רוצים לדעת יותר על המערכות המשפיעות על חיינו, מדעי המדינה הוא המקצוע שלכם.

מה עושים במדעי המדינה?

אם תהיתם מה עושים עם תואר במדעי המדינה, כדאי לדעת שתואר במדעי המדינה הוא קרש קפיצה למגוון קריירות בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי. אם תעיינו בקורות חייהם של חברי כנסת, ראשי ערים, אנשי תקשורת מובילים, פרשנים, דוברים, מנתחי מדיניות ויועצים פוליטיים ובוודאי של חברי הסגל הדיפלומטי, תגלו כי רבים מהם הם בעלי תואר במדעי המדינה.

למה ללמוד מדעי המדינה? – צרו אתנו קשר ונספר לכם מה עושים עם תואר במדעי המדינה: הקליקו על עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

 

שואלים את עצמכם למה ללמוד מדעי המדינה? - צפו בסרטון הבא >>>

 

למה ללמוד מדעי המדינה?

יש הרבה סיבות טובות למה ללמוד מדעי המדינה, כך למשל: לימודים אלו מפתחים חשיבה ביקורתית, את היכולת ואת כושר הרטוריקה והתקשורת. לומדים כיצד מערכות גדולות, כגון ממשלות, פועלות ומתפקדות, כיצד נוצרת מדיניות ומה באמת קורה במוקדי הכוח.

תשובה נוספת לשאלה למה ללמוד מדעי המדינה היא שתחום זה מניח את התשתית לחולל שינוי ממשי בעולם. תואר זה מאפשר השתלבות במוקדי עשייה ושליטה והוא מעניק הזדמנות לבוגרים לקדם שינוי, לשפר מדיניות ממשלה ולהעצים קהילות. כמו כן, תואר זה הוא רב-תחומי ורב תכליתי, כך שניתן ליישם את הנלמד בו ברפרטואר רחב של תחומים, מה שהופך את הבוגרים לנכס בעל ערך עבור מעסיקים במגוון תחומים ומגזרים.

למה ללמוד מדעי המדינה בבר-אילן?

כעת, משהבנו מה אפשר לעשות עם תואר במדעי המדינה ולמי תואר זה מתאים, נפרט למה ללמוד מדעי המדינה דווקא באוניברסיטת בר-אילן;

בגלל שמגיע לכם ללמוד במקום הטוב ביותר

המחלקה ללימודי מדעי המדינה בבר-אילן, הנחשבת לאחת הטובות בישראל, רכשה מוניטין בינלאומי בתחומה, בזכות איכות סגל ההוראה, המגוון הרחב של הקורסים והתוכניות, והרמה הגבוהה של הסטודנטים והבוגרים.

המחלקה מציעה לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי. בלימודי התואר הראשון לבחירתכם מספר רב של מסלולים, שחלקם מאפשרים לשלב את הלימודים עם מחלקות אחרות. סימן מובהק להצלחתנו הוא המספר הרב של הסטודנטים שזו מחלקתם הראשית. במחלקה לומדים מספר רב של סטודנטים בשלושת התארים. 

הלימודים במחלקה מתמקדים בדמוקרטיה המערבית ובקשת של משטרים, ביחסים בינלאומיים, במחשבה מדינית, במינהל ובמדיניות ציבורית, בפוליטיקה ישראלית ועולמית ובסוגיות צבאיות ואסטרטגיות. במסלול המורחב למדעי המדינה ניתן להתמחות בצבא, אסטרטגיה וביטחון לאומי, כולל היסטוריה צבאית של המזרח התיכון.

בגלל המרצים בעלי שם עולמי

תשובה נוספת לשאלה למה ללמוד מדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן היא הסגל. סגל ההוראה במחלקה למדעי המדינה כולל חוקרים בכירים בעלי שם עולמי ומרצים מנוסים, חלקם אנשי תקשורת בולטים שהחליטו לתרום מהידע ומהניסיון שלהם לטיפוח דור העתיד של הפוליטיקה והתקשורת הישראלית. המחלקה מדורגת שנה אחר שנה בצמרת הטבלה העולמית במספר הפרסומים המדעיים, המופיעים בכתבי העת היוקרתיים בעולם.

בגלל שחשוב להבין כיצד עובדת הדמוקרטיה

"הדמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר", אמר צ'רצ'יל, "מלבד כל יתר השיטות שנוסו עד כה". הלימודים במחלקה מסייעים לחיזוק הדמוקרטיה באמצעות הבנת תפקידיהם של המוסדות הפוליטיים, מציאת איזון נכון בין צורכי הפרט והכלל, ודיון על חלוקה הוגנת של המשאבים בחברה.

בגלל הביקוש הגובר למדעי המדינה כמקצוע ראשי

העלייה בחשיבותו של המקצוע ובמוניטין של המחלקה בבר-אילן מתבטאת היטב בעלייה הדרמטית במספר הסטודנטים הבוחרים ללמוד אצלנו מדעי המדינה כמקצוע ראשי.

בגלל המכונים ומרכזי המחקר

במסגרת המחלקה ללימודי מדעי המדינה פועלים מספר מכוני מחקר מובילים, בהם מרכז בגין-סאדאת ללימודים אסטרטגיים, אחד המוסדות המובילים והמשפיעים ביותר בתחומי מדיניות חוץ וביטחון לאומי; מרכז ארגוב לחקר העם היהודי ומדינת ישראל ועוד.

בגלל הזווית היהודית (שאי אפשר בלעדיה)

המחלקה בבר-אילן שמה דגש מיוחד על המחשבה והארגון המדיניים ביהדות, בוחנת תפיסות פוליטיות שהתפתחו בהגות היהודית, וחוקרת סוגיות כגון רעיון הברית במסורת הפוליטית היהודית, המשטר הראוי ביהדות, היחס ללא-יהודים והציות לחוק המדינה ולסמכות השלטון בראי ההלכה.

בגלל האפשרות לשלב תחומי לימוד משלימים ומרתקים

ניתן לשלב בין מדעי המדינה לבין תחומי לימוד נוספים המעניינים את הסטודנטים וקרובים לליבם, לקבל כלים משמעותיים יותר ולפתוח דלתות למגוון אפשרויות בקריירה. בין השילובים הנפוצים: מדעי המדינה ותקשורת, מדעי המדינה ומזרח תיכון, מדעי המדינה וסוציולוגיה, לשלב עם היסטוריה, עם לימודי אסיה ועוד.

בגלל התוכנית העדכנית והשולחנות העגולים

תוכנית הלימודים היא רלוונטית, פרקטית ויישומית, ובמסגרת הלימודים במחלקה נחשפים הסטודנטים גם לאירועים מדיניים אקטואליים. כמו כן, ניתן לקחת חלק במפגשי שולחנות עגולים העוסקים בניתוח אירועים עכשוויים.

בגלל חילופי הסטודנטים

סטודנטים במחלקה למדעי המדינה יכולים להצטרף לתוכנית חילופי סטודנטים וללמוד במשך סמסטר אחד באחת מאוניברסיטאות אירופה.

בגלל הלימודים החווייתיים

לימודי התואר הם חווייתיים וכוללים בין היתר סיורים במשרדי ממשלה, כמו: משרד החוץ, משרד הביטחון וכנסת ישראל וכן הרצאות ייחודיות ומעניינות של דיפלומטים ואנשי מפתח בתחום.

בגלל הנטוורקינג וקידום הקריירה

תוכנית "מנהיגים קריירה" מאפשרת לסטודנטים לרכוש כלים וידע לקידום הקריירה וקהילת בוגרים תומכת מסייעת ביצירת קשרי עבודה.

 

הגעתם עד לכאן, וכעת אתן ואתם כבר יודעים למה כדאי ללמוד מדעי המדינה. מעוניינים במידע נוסף? צרו עמנו קשר עוד היום דרך עמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

להרשמה                             ליצירת קשר