אודות המחלקה

אם תהליכים היסטוריים ומדיניים מרתקים אתכם; אם אתם רוצים להבין כיצד פועלים מנגנוני הממשל והשלטון; אם אתם חולמים על קריירה בפוליטיקה או בשירות החוץ; ובקיצור – אם אתם רוצים לדעת יותר על המערכות המשפיעות על חיינו, מדעי המדינה הוא המקצוע שלכם.

הלימודים במחלקה למדעי המדינה באים להעשיר את ידיעתם והבנתם של הסטודנטים בנושאים הקשורים בחקר מוסדות ותהליכים מדיניים. הלימודים כוללים מגוון של קורסים בתחומי הממשל, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, מנהל ציבורי ומדיניות ציבורית, פוליטיקה ישראלית, אסטרטגיה וביטחון לאומי. 

במחלקה למדעי המדינה ניתן ללמוד תואר ראשון, תואר שני ודוקטורט.

בתואר הראשון ניתן להשתלב במסלול החד חוגי במדעי המדינה, דו חוגי מובנה ולא מובנה – אותם ניתן לשלב עם מחלקה נוספת.

המחלקה למדעי המדינה הינה מחלקה חדשנית שתמיד מתפתחת בהתאם לסביבה ורואה את צרכי הסטודנטים.

בשנת תשפ"ג נפתחה מגמה חדשה בתואר שני:

מגמת דת ופוליטיקה מזרח תיכונית. המגמה משלבת באופן ייחודי נושאים הכוללים סקר רחב של פוליטיקה במזרח התיכון וכן פוליטיקה דתית הן במזרח התיכון והן מחוץ למזרח התיכון. בנוסף ילמדו קורסים המכסים תיאוריה ומתודולוגיה בסיסית של מדעי המדינה המספקים בסיס רחב בדיסציפלינה הכללית של מדעי המדינה.

המגמה נלמדת כולה באנגלית על ידי מומחים מובילים, ותועבר בזום כך שניתן ללמוד אותה מכל מקום בעולם.

בתואר השני במחלקה ניתן ללמוד במסלול עם תזה וללא תזה.

כאשר את המסלול ללא התזה ניתן להשלים בשנה קלנדרית אחת (סמסטר א', סמסטר ב' וקיץ)  במגוון תכניות ומגמות.

לימודי התואר השני במסלול המחקרי (עם תזה) נועדו לצייד את התלמידים במיומנויות מחקר וניתוח ולהעמיק את ידיעותיהם בתחומי המחקר השונים תוך העמקה באחת מבין מספר תכניות: תכנית מדעי המדינה במגמת יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה,  תוכנית מדעי המדינה במגמת אסטרטגיה, מודיעין וביטחון לאומי ו-תוכנית ממשל ומדיניות ציבורית. לימודים אלה יימשכו שנתיים אקדמאיות. 

תוכנית הדוקטורט במחלקה מקנה ידע מדעי וכלי עבודה הנדרשים ליצירה עצמאית וביקורתית של עבודת מחקר מקיפה, יחד עם מנחה צמוד המלווה ומדריך את הדוקטורנט לאורך כל עבודת המחקר.

בוגרי המחלקה למדעי המדינה חולשים על כל תחומי החיים הציבוריים (ומייצגים את כל טווח הספקטרום הפוליטי), ביניהם חברי כנסת, ראשי ערים, אנשי תקשורת מובילים, כתבי טלוויזיה ועיתונאים, מומחים פוליטיים, חברי השירות הדיפלומטי ועוד.

למידע נוסף והרשמה ללימודים במחלקה למדעי המדינה, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כעת, ואנו נשמח להכיר ולספר עוד על הלימודים אצלינו.

להרשמה                             ליצירת קשר