הכירו את משתתפי תשפ"ג

 הכירו את משתתפי תשפ"ג

 

דונה ענבר - 25, גבעתיים, שנה ג' מדעי המדינה מורחב

תמונה

 

 

 

 

 

 

בשנות התיכון למדתי בבית הספר לאמנויות תלמה ילין. בצבא שירתי בחיל המודיעין במשך שנתיים בתפקיד מחקרי רגיש, ועם השחרור התחלתי לעבוד בחברת הביטוח "הפניקס" בתפקיד מיישבת תביעות, שם אני נמצאת גם היום. בשתי המסגרות האחרונות מילאתי תפקידים בעלי אחריות רבה, תוך דרישה לחשיבה עצמאית וליוזמה, קבלת החלטות בלחץ של זמן, ניהול תיקים בשפות שונות, וקשר שוטף עם מחלקות מקבילות ולקוחות חיצוניים.

הפריחה בתפקידים אלה והאחריות שניתנה לי מעודדת אותי להמשיך ולחפש הזדמנויות דומות – עבודה במרחב שיאפשר יוזמה אישית, בתפקידים בעלי משמעות והשפעה במרחב העבודה. כולי תקווה להגיע למרחבי השפעה אמיתיים, בעשיה ציבורית או חברתית – כהמשך ללימודיי באוניברסיטה.

 

דין שטיינבך - 26, רמת השרון, שנה ב' מדעי המדינה והמזרח התיכון

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נולדתי, גדלתי ולמדתי ברמת השרון, זו תהיה השנה השנייה שלי בלימודי מדעי המדינה והמזרח התיכון. שירתתי שירות מלא כלוחם, גם כיום אני משרת פעיל במילואים. לאחר השחרור עבדתי בעבודות אבטחה ממלכתיות ולאחר מכן התחלתי את לימודיי בבר אילן. את לימודי התחלתי מתוך התעניינות וסקרנות לנושא במטרה לשלב את הלימודים התיאורטיים עם פרקטיקה מה שהביא אותי להירשם לתכנית. בזמני הפנוי אני עוסק במוזיקה, אני מנגן בגיטרה ואף מקליט אלבום עם להקתי ומופיע.

 

עדי וקשי - 24, הוד השרון, שנה ב׳ מדעי המדינה ותקשורת 

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בצבא שירתי כמאבחנת מדעי ההתנהגות באגף המודיעין ועסקתי במיוני קצונה בכירה באמ"ן. לאחר השחרור עבדתי כמזכירה משפטית במשרד עו"ד לדיני משפחה ולאחר מכן כאחראית שירות לקוחות באדיקט. בכלל המסגרות והתפקידים שביצעתי בחיי הבוגרים עסקתי באנשים ועם אנשים, מתוך רצון ללמוד, להיחשף, לשנות ולעזור. כעת אני מתחילה את שנת הלימודים השנייה באוניברסיטת בר-אילן במחלקה למדעי המדינה ובבית הספר לתקשורת, במטרה להשתלב במגזר הציבורי מתוך שאיפה ואמונה ביכולת שלי לתרום ולשנות עבור המדינה ואזרחיה. אחד הערכים החשובים עבורי הוא הערכת וקבלת כל אדם באשר הוא אדם, ואני מאמינה שזו הדרך לפתור ולשנות דברים בצורה הטובה ביותר שתיטיב את כל הצדדים.

 

ליאם שאדסירט – 21, ראשון לציון, שנה ג' מדעי המדינה ומזרח תיכון

תמונה

 

 

 

 

 

 

בוגר תיכון הגימנסיה הריאלית מקיף א'-ראשון לציון במגמת מזרחנות ובמגמת סוציולוגיה ופסיכולוגיה וערבית, תלמיד מצטיין 3 פעמים ברציפות. בין השנים 2017-2018 לקחתי חלק בפרויקט דיפלומטים צעירים במרכז הצעירים תדר בראשל"צ, חבר בוועדת נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון. החלטתי לקחת בתכנית פרקטיקום המצטיינים משום שאני רוצה להביא וליצור שינוי בכל הקשור לתחום המדיניות הציבורית במדינת ישראל. מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד התעניינתי בפוליטיקה הישראלית, תמיד רציתי לעזור לציבור, תמיד הסתקרנתי ורציתי ללמוד איך מגיעים למוקדי קבלת ההחלטות?,  אילו כלים ניתן לקבל בכדי ליישם מדיניות ולהביא לשינויי בכל מיני תחומים שנוגעים לחיים של כולנו ובמיוחד לדור שלי- הדור הצעיר ולאותם אנשים בעלי צרכים מיוחדים ולאנשים החלשים בחברה הישראלית שאין להם את היכולת להתמודד מול הבירוקרטיה והמערכת הציבורית בישראל ואין להם ואת הקול להשמיע את זעקתם.

 

הודיה ברוש - 22, יקיר, שנה ב' מדעי המדינה מורחב

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

גדלתי ביישוב יקיר שבשומרון, הדרכתי שנתיים בתנועת בני עקיבא והתנדבתי כמע"רית במד"א. בתיכון סיימתי מגמת פיזיקה בנוסף למתמטיקה ואנגלית ברמת 5 יחידות. בשירותי הצבאי בחרתי לשרת במטה יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים. במסגרתו עסקתי במחקר קשרי החוץ של מדינת ישראל ביחס לנושא הפלסטיני ולאחר מכן נבחרתי לתפקיד קצונה כעוזרת ראש המחלקה האזרחית (שעוסקת בעולם הישראלי-פלסטיני מבחינה כלכלית, בינלאומית וכן באסטרטגיה והסדרה), כאחראית על הפן הניהולי של פעילותה ועל הקשרים הפנים וחוץ צבאיים של המחלקה.

אני מאמינה במדינת ישראל מתקדמת בתוך הכפר הגלובלי באמצעות חיזוק ויצירת קשרים, תוך אי התפשרות על בטחונה ועל ערכיה כמדינה יהודית ודמוקרטית.

בעיניי - שאיפה, עבודה קשה, יושרה ודרך ארץ הם אבני הבניין והבסיס לקידום הדברים שחשובים לי ושבהם אני מאמינה.

 

טל תורג'מן - 26, תל אביב, שנה ב' מדעי המדינה מורחב

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

שירתי באגף התקשוב ביחידה מבצעית ומערכתית, העוסקת במתן תקשורת ע"י מגוון רחב של סוגים ואמצעים שונים לכלל גופי צה"ל. במסגרת שירותי הצבאי למדתי והתפתחתי רבות מבחינה אישית ומקצועית ועל כן התקדמתי לתפקידים שונים הן בסדיר והן בקבע. את תפקידי האחרון גם במילואים, אני משרתת כקמב"צית היחידה. לאחר תום השירות החלטתי לקחת קצת פסק זמן ולחשוב מה טוב ונכון עבורי, והיכן אני רואה את עצמי בעתיד הקרוב רחוק.  כיום אני עובדת במשרת סטודנט במשרד החקלאות ביחידת ההדרכה ופיתוח למידה ארגונית בשילוב הלימודים. אני מאמינה כי שינוי אמיתי מתחיל בנו, בהחלטה בריאה ושקולה בשילוב עם אומץ וכוח רצון חזק מספיק כדי להצליח בכל דבר שאנחנו רוצים. על כן, בעתיד אני רואה את עצמי מתקדמת במעלה הסולם המקצועי במשרדי ממשלה שונים בארץ ו/או עוסקת במדיניות החוץ בשגרירויות שונות בעולם.

 

מאיה הורניק – 22, פתח תקווה, שנה ב' מדעי המדינה ותקשורת

תמונה

 

 

 

 

 

 

נולדתי וגדלתי בפתח תקווה, ומיד לאחר לימודיי באולפנת "ישורון" שירתי שנתיים בשירות לאומי.במהלך השירות הלאומי שלי שירתי כקומונרית ביישוב אפרת בתנועת הנוער "עזרא". בעקבות המפגש המגוון עם אנשים, קהילות, בעלי תפקידים ואתגרים, התחדד אצלי הרצון להעמיק ולעסוק בתחומים שנוגעים לציבור.אני מאמינה בכוח של בני אדם לייצר ולשנות מציאות, ובכך להפוך את העולם למקום טוב יותר.

 

שלי קרוא – 25, סביון, שנה ג׳ מדעי המדינה, מנהיגות וניהול מערכות חינוך

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נולדתי וגדלתי בגני יהודה, ומאז שאני זוכרת את עצמי אני עוסקת במנהיגות וחינוך. מכיתה ד' הייתי חניכה בתנועת הנוער ׳הצופים׳, אחר"כ מדריכת בנות שכבת ד׳ ורשגדי״ת לגדוד צמי״ד - צרכים מיוחדים. בתיכון בחרתי להעמיק את הידע  במגמות היסטוריה ומוסיקה, אני שרה, מנגנת בגיטרה וקלידים וכותבת מוסיקה מקורית.  שירתי בחיל האוויר כמשקי״ת חינוך. בשנה ב' השתתפתי בתוכנית חילופי סטודנטים Erasmus, צעד שהיה עבורי מאוד משמעותי בו זכיתי להכיר חברים ממגוון מדינות שונות ללמוד ולהרצות באנגלית על נושאים שונים בתחום מדעי המדינה. 

בחרתי להשתתף בתוכנית פרקטיקום מתוך תחושת שליחות ורצון להמשיך ולהשפיע במעגלים ציבוריים.

 

ישי אונגר – 27, ירושלים, שנה ב' מדעי המדינה ותקשורת

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תושב ירושלים, נשוי לרותם. במהלך חיי זכיתי לעבור במספר תחנות משמעותיות. אני בוגר ישיבה תיכונית 'עלי', אשר מכינה חבר'ה לקראת גיוס צבאי ויחד עם זאת לימודי ציונות וערכים. במהלך שירותי הצבאי הייתי לוחם ביחידת "אגוז" לאחר קורס קצינים ביצעתי מספר תפקידים בהם מ"מ בחטיבת גולני, מפק"צ ביחידת אגוז ולבסוף גם מ"פ אימונים ביחידה. סה"כ שירתי 5 וחצי שנים. משרת פעיל במילואים כסמ"פ ומבצע מעל 30 ימי מילואים בשנה. אני מאמין כי את האלנוקה שנקראת מדינת ישראל חובתו של כל אחד מאזרחיה לסחוב בצורה כזו או אחרת, צבא, הייטק, חינוך כל אחד מתחומים אלו תורמים למדינה וכך ראוי שאזרחי המדינה ירגישו.

אני משתדל לעשות את הכי הרבה והכי טוב שאני יכול למען מדינת ישראל ועם ישראל.

 

דוד ועקנין – 24, יבנה, שנה ב' מדעי המדינה ותקשורת

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

למדתי בישיבה התיכונית "מדרשית נעם" בכפר בצומת הדרכים שלי בכיתה י' בחרתי ללמוד מגמת ערבית, מתוך רצון להעמיק את הידע וללמוד על מה שקורה סביבנו,  בהיבט חברתי במקביל להיבט הלימודי בכיתות י"-י"ב בנוסף להיותי מדריך בתנועת הנוער בני עקיבא, התנדבתי "במרכז יום לקשיש" בעיר כפר סבא. אחרי כיתה י"ב שמתי את פעמיי לישיבת ההסדר בשדרות מתוך רצון לשלב תורה וצבא יחדיו, גם שם שילבתי לצד לימודיי, שנתיים של התנדבות "במרכז יום לקשיש בעיר שדרות". בשירותי הצבאי הייתי מפקד "בקורס נתיב" (קורס גיור לחיילים שאינם יהודים על פי הזרם היהודי אורתודוקסי) ולאחריו סגן מזכיר בתי הדין לגיור בצה"ל. כעת, אחרי חזרה משליחות קצרה של חודשיים בקהילה יהודית ספרדית בצפון מרוקו, אני אתחיל בעזרת השם את השנה השנייה שלי בתואר.האני מאמין שלי הוא שלכל אדם יש תפקיד וייעוד בעולם, התפקיד הזה הוא להשתדל לקדם את עצמו בענווה על מנת לקדם את הכלל. דוגמה מצוינת לאמונה זו היא "עזרה לזולת" על כל גווניה.

 

דניאלה דודקין – 23, ראשון לציון, שנה ב' תקשורת ומדעי המדינה

תמונה

 

 

 

 

 

 

לפני הלימודים האקדמיים שירתתי ביחידת המודיעין בפיקוד מרכז בירושלים. כחלק מתפקידי ביחידה, הייתי אמונה על הכנת תוצרים מודיעינים עבור הדרגים הבכירים ביותר בצה״ל. 

במקביל ללימודי התואר, אני עובדת כמנהלת משמרת במרכז שירות וגיוס באוניברסיטת בר-אילן. אני מאמינה שבכל אדם טמון הפוטנציאל להגיע רחוק, זאת באמצעות אמונה עצמית, השקעה ועבודה קשה. גישה זו מלווה אותי לאורך כל הדרך, ואני מייחסת חשיבות גבוהה לכל צעד בדרך למימוש עצמי.

 

דורין עפגין- 23, נתניה, שנה ב' מדעי המדינה ומזרח תיכון

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

את הלימודים התחלתי כשנה לאחר השחרור מצה"ל, שירתי בתור לוחמת ומפקדת בחיל תותחנים. השירות הצבאי תרם לי במפגש עם אוכלוסיות שונות, שלא פגשתי קודם וכך גם לפתח יכולת הדברות עמן. 

לאחר השחרור, ביצעתי עבודה מועדפת בחקלאות ולאחר מכן התחלתי לעבוד ברשת מכוני הכושר ״הולמס פלייס״ כמנהלת שירות לקוחות. 

בנוסף, אני עוסקת באופן פרטי בשיווק דיגטלי וקידום עסקים ברשתות החברתיות.

הרצון להשתלב בעשייה הציבורית יחד עם היכולת לדבר ולהתנהל מול הציבור החל כבר מתקופת בית הספר שם לקחתיחלק במועצת התלמידים, מדריכי של״ח והתנדבות בארגון הנוער ״לתת״. כיום, 

הרצון לעסוק במגזר הציבורי מגיע בעקבות התעניינות גוברת בפוליטיקה תוך צמצום השסעים בין האזרחים במדינה.