חד חוגי מדעי המדינה

הלימודים במחלקה למדעי המדינה באים להעשיר את ידיעתו והבנתו של התלמיד בנושאים הקשורים בחקר מוסדות ותהליכים מדיניים. הלימודים כוללים מגוון של קורסים בתחומי הממשל, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, מנהל ציבורי ומדיניות ציבורית, פוליטיקה ישראלית, אסטרטגיה וביטחון לאומי. 

התכנית מתפרשת על 3 שנים.

תיאור המסלול:

תואר ראשון במדע המדינה במסלול החד-חוגי מאפשר לסטודנטים לימוד מעמיק בתחום. במהלך התואר ילמדו הסטודנטים את הבסיס התיאורטי למדעי המדינה במובן הרחב של המושג. בשנתיים בראשונות, קורסי החובה בונים לסטודנטים "ארגז כלים" בסיסי במחשבה מדינית, מינהל ציבורי, יחסים בינלאומיים, ממשל ופוליטיקה וכמובן: הבנה של העולם הפוליטי הישראלי.  

קורסי הבחירה מאפשרים ללומדים להרחיב ולהעמיק את ידיעותיהם בנושאים מגוונים כגון פוליטיקה ישראלית, מדיניות אירופאית וסינית, אסטרטגיה וביטחון, סוגיות דת ומדינה, גלובליזציה, ועוד.

הלימודים מעניקים לסטודנטים כלים לנתח את העולם הפוליטי הן בהבט המקומי והן בהבט הבינלאומי. מיומנויות אלו חשובות לכל אזרחי המדינה באשר הם ומאפשרים לנו לשאול שאלות ולבחון כראוי את נבחרי הציבור שלנו. בנוסף הלימודים מאפשרים לבוגרי החוג להשתלב בעולם העשייה הפוליטית, במגזר הציבורי, ובמגזר השלישי.

תנאי הקבלה לתואר ראשון: 

למועמדים שיש ציון בבחינה הפסיכומטרית:

  1. תעודת בגרות מלאה בממוצע 85
  2. ציון פסיכומטרי 560 (SAT 1120)

מועמדים ללא ציון פסיכומטרי:

  1. תעודת בגרות מלאה בממוצע בגרות משוקלל של 98.
  2. מבחן אמיר או אמירם.
תנאי קבלה לעולים – בעלי תעודת בגרות מחו"ל

תנאי קבלה לבוגרי מוסד תיכון חרדי

להלן שני אפיקי קבלה:

  • זכאות לבגרות עם ממוצע בגרות או ממוצע מבחני סאלד בציון 85 ומעלה או ציונים במכינה האוניברסיטאית בממוצע 85 לפחות + מבחן פסיכומטרי/מימד – בציון 520 ומעלה.
  • ציונים במכינה האוניברסיטאית בממוצע 90 לפחות.

מידע נוסף לבוגרי מוסד תיכון חרדי 

תכניות לימודים מפורטות לפי שנים: 

שנת הלימודים הראשונה תכנית הלימודים
תשפד לצפייה
תשפג לצפייה
תשפב לצפייה
תשפא לצפייה
תשפ לצפייה
תשעט לצפייה

* התכנית נתונה לשינויים