תוכנית מדעי המדינה במגמת יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה - ללא תזה

להרשמה

בתוכנית הלימודים מדעי המדינה ללא תזה מתקיימת מגמת יחסים בינלאומיים:

המערכת הבינלאומית היא זירה דינאמית, מרתקת וסבוכה. בעשורים האחרונים ניכר כי המדינות אינן עוד השחקנים היחידים בזירה העולמית – לצידן תאגידים רב-לאומיים, ארגונים בין-לאומיים, שחקנים טרנס-לאומיים ותת-מדינתיים הממלאים תפקיד חשוב בפוליטיקה העולמית המשתנה. גם הנושאים המרכזיים נעשים יותר מורכבים, כאשר בצד סוגיות ביטחון ודיפלומטיה בינמדינתית, היחסים הבינלאומיים נסובים על מגוון נושאים בהם קשרי מסחר, הגירה, טרור עולמי ואיכות סביבה.

מגמת יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה עוסקת במגוון רחב של נושאים, בהם ההיסטוריה של התפתחות המערכת הבינלאומית ומאפייניה הנוכחיים במישור הגלובלי והאזורי. מכלול הקורסים שאנו מציעים מקיף סוגיות מגוונות המעסיקות את מקבלי ההחלטות וחוקרי היחסים הבינלאומיים בעידן גלובאלי ותקשורתי, עתיר אתגרים ותמורות.

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

מטרת המגמה לחשוף את הסטודנטים לגישות ולתיאוריות שונות בחקר היחסים הבינלאומיים ולהעניק את הכלים האנליטיים להבנת היסודות הפוליטיים, ביטחוניים, כלכליים ותרבותיים של הפוליטיקה העולמית. שילוב בין מבט היסטורי ועכשווי, כמו גם חיבור בין תיאוריה למציאות, יקדמו את הבנת המערכת הבינלאומית ואת מגמות ההתפתחות שלה בפתחה של המאה העשרים ואחת.  

הלימודים נלמדים במשך שנה אקדמית אחת, פעמיים בשבוע. 

ראש התוכנית - ד"ר מור מיטרני 

מערכת השעות לפי שנים 

תשפד תשפג תשפב תשפא תשפ

 

לקבלת מידע נוסף בנושא תואר במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.