מדעי המדינה ותקשורת: מסלול דו חוגי מובנה עם בית הספר לתקשורת

להרשמה                          ליצירת קשר

לימודי מדעי המדינה ותקשורת במחלקה למדעי המדינה נועדו להעשיר את הידע וההבנה בנושאים הקשורים בחקר מוסדות ותהליכים מדיניים. לימודים בתחומי תקשורת ומדעי המדינה במחלקה למדעי המדינה בבר-אילן כוללים מגוון של קורסים בתחומי הממשל, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, מנהל ציבורי ומדיניות ציבורית, פוליטיקה ישראלית, אסטרטגיה וביטחון לאומי. 

התוכנית מדעי המדינה ותקשורת מתפרשת על פני 3 שנים.

תיאור מסלול מדעי המדינה ותקשורת:

השילוב של תואר ראשון במדעי המדינה ותואר ראשון בתקשורת הוא מהשילובים הנפוצים והבולטים בין שני תארים המשלימים זה את זה ותורמים זה לזה. מדעי המדינה עוסקים בחקר המוסדות והתהליכים הפוליטיים ובמרכזם שיטות משטר; אופן תפקודם של ארגונים פוליטיים מגוונים דוגמת מפלגות, תנועות אידיאולוגיות, קבוצות אינטרס וכיוצא באלה; ויחסי הגומלין וההשפעות ההדדיות בין כל הגורמים.

חקר התקשורת מתמקד באופני תפקודם והשפעותיהם של אמצעי התקשורת המסורתיים (כתובים ומשודרים) והחדשים (המקוונים לגווניהם דוגמת הרשתות החברתיות) ובהשפעות של התקשורת על החברה והמדינה.

הקשר ההדוק בין פוליטיקה ותקשורת, ובמיוחד חשיבותה של תקשורת חופשית לעצם קיומה של הדמוקרטיה, הביאו לכך שאמצעי התקשורת מכונים "הרשות הרביעית", היינו הרשות הנוספת על שלושת הרשויות המקובלות: מחוקקת, מבצעת ושופטת.

בתקופתנו, שבה מתרחשים שינויים נרחבים בתחום התקשורת, אלו הפונים לעסוק באחד מתחומי התקשורת, יוכלו לעשות זאת בהצלחה רבה יותר בעזרת תשתית הידע של מדע המדינה והפוליטיקה ולהיפך: מגוון מקצועות הממשל מהדרג הפוליטי ומהדרג המנהלי תלויים במידה רבה בהבנה תקשורתית וביכולת לתפקד במסגרת אמצעי התקשורת שהם המרחב הציבורי המרכזי שבו מתנהל השיח הציבורי הפוליטי.

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי תקשורת ומדעי המדינה צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם, או התקשרו 03-5318578

תנאי קבלה ללימודי מדעי המדינה ותקשורת:

  • מועמדים ללא ציון פסיכומטרי:
  1. תעודת בגרות מלאה בממוצע בגרות משוקלל של 98.
  2. מבחן אמי"ר או אמיר"ם

תוכניות לימודי מדעי המדינה ותקשורת מפורטות לפי שנים: 

שנת הלימודים הראשונה תוכנית הלימודים מדעי המדינה ותקשורת
תשפה לצפייה
תשפד לצפייה
תשפג לצפייה
תשפב לצפייה
תשפא לצפייה
תשפ לצפייה
תשעט לצפייה

 

* התוכנית לימודי מדעי המדינה ותקשורת נתונה לשינויים 

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי מדעי המדינה ותקשורת צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

להרשמה                          ליצירת קשר